„Som nevypočutý“- tak znie nová kampaň od IPčka

Stav duševného zdravia našej mládeže na Slovensku je alarmujúci a súčasnému rezortnému nastaveniu nedostatočný. V súčasnosti niektoré udalosti v spoločnosti v zahraničí a aj na Slovensku poukazujú na zvyšujúcu sa radikalizáciu mládeže. Projekt s názvom Nevypočutý je novým projektom IPčka (Internetovej poradne pre mladých) a pracuje s frustráciou a nevypočutím našej mládeže.

Kampaňové nálepky „NEVYPOČUTÝ“, ktoré odkazujú na webovú podstránku www.ipcko.sk/nevypocuty, kde môžu mladí ľudia zanechať textový alebo hlasový odkaz, na ktorý budú psychológovia a psychologičky odpovedať každý štvrtok na live streame na Twitchi. Podstránka taktiež obsahuje informácie o možnostiach a pomoci IPčka.

Naša škola sa zaradila okrem Koalície škôl za duševné zdravie (pod vedením Ligy za duševné zdravie) aj do tejto kampane a v spoločných priestoroch v škole budú v najbližšom období umiestnené nálepky, ktoré s frustráciou našich žiakov môžu pomôcť. Dôležité je, aby naše deti neostávali so svojimi problémami sami, čo si uvedomujeme aj na Spojenej škole.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *